Výklad karet, astrologie, kurzy Tarotu

Velká arkána a její karty

Co je to Velká arkána? Jaký má význam při výkladu karet Tarot? Jaké karty tvoří Velkou arkánu?  Hledejte odpověď na tyto i jiné otázky u profesionální kartářky.


Poslední soud XX.

Poslední soud XX.  – astrologické znamení Ryby,  planety Saturn, Merkur Soud je kartou přeměny – osvobození. Je to bájný pták Fénix, který se zrodí znovu ze svého popela. Nastal čas bilancovat, zhodnotit minulost, připravit se k budoucím činům, případně přehodnotit priority. Člověk dostává od osudu ještě čanci a má příležitost dokázat, že se poučil a zmoudřel. […] Čtěte více »

Slunce XIX.

Slunce XIX.– astrologické znamení Blíženci, Ryby, planety Slunce Slunce symbolizuje zdroj energie a světla. Je také nehybným středem. Po temném svitu Luny jsme v této kartě ozářeni skvělým jasem Slunce. Je opakem Luny. Temné deprese mizí. Slunce žehná dětem ve hře, je výzvou k překonání všechn problémů. Přináší štěstí v lásce nebo v manželství, zásnuby, […] Čtěte více »

Luna XVIII.

Luna XVIII. – astrologické znamení Ryby, Vondnář, Rak planety Luna Luna reprezentuje temnou noc duše, skryté stránky života, city a nevědomí. Deprese, černé můry, obavy, zklamání, tíživé sny. Pozor věci mohou být ve skutečnosti jiné, než se jeví. Faleš, pomluvy, zklamání, přípradně i nebezpečí. Symbolizuje noc, vlhkost, podsvětí. Ve svém pozitivním aspektu je spojena s inspirací, […] Čtěte více »

Hvězda XVII

Hvězda XVII – astrologické znamení Vodnář, Ryby – planety Merkur, Venuše Hvězda je nejpozitivnější kartou, mění i nepříznivé kombinace. Znamená obrat k lepšímu, štěstí a dobré zprávy v záležitostech, které člověka trápí signalizuje šťastný vztah a radost do budoucnosti. Může hovořit o tvůrčích a uměleckých schopnostech Přináší optimismus, šťastnou příležitost a dobrý konec. Je principem […] Čtěte více »

Věž IVI.

Věž reprezentuje vzdušné zámky, plány, vztahy a projekty mající vratký základ. Závažná změna (většinou neočekávaná), která se může zdát zprvu nepříjemná. Je však nutností, aby člověk zmoudřel. Zboření všech jistot, rozchod, rozvod, výpověď, ztráta i procitnutí z falešných představ o sobě nebo ostatních apod. Klíčová hesla: falešné iluze, bolestivá událost, rozchod, rozvod, nepřátelství, pád, bankrot, […] Čtěte více »

Ďábel XV.

Ďábel XV. – astrologické znamení Kozoroh, Střelec, planety Mars Ďábel je představitelem hmoty a jejího pokušení ve všech možných projevech od peněz a úspěchu až po smyslnost a poživačnost. Pokušení, vášnivá sexualita, útok slabší povahové stránky člověka (např. braní úplatků, sklon k nečestnému jednání apod.). Manipulace, ovládání. Čábel – Lucifer (Světlonoš) znamená ale také svobodnou […] Čtěte více »

Smrt XIII.

Smrt přináší velkou změnu, je to karta vývoje. Konečné zúčtování s minulostí (rozchod, výpověď apod.). Smrt je věčný popelář, který odváží neužitečné věci a ruší neužitečné vztahy. Vše, co neplnilo svůj účel, je podrobeno její akci. Změny nebývají vždy harmonické a někdy jsou až bolestivé. Moc, bohatství, fyzická síla, krása, inteligence, to vše mizí jedním […] Čtěte více »

Viselec XII.

Viselec poukazuje na tajemství hluboko skrytá v našem nitru. Stagnace a nehybnost. Reprezentuje situace, kdy okolní vlivy jsou silnější než naše vlastní a kdy se naše aktivní snaha často setkává s neúspěchem. Dobrovolná oběť. Také vnitřní změna případně nemoc. Přináší odklon od materiálních věcí i když to tak zrovna necítíme. Klíčová hesla: stagnace, nehybnost, hloubka, […] Čtěte více »

Síla - Chtíč XI.

Síla vyjadřuje ušlechtilou vnitřní sílu a zdroj energie.Morální síla spojená s odvahou, ale také ohnivá karta spojená s extrémností. Tato karta představuje to, čeho může lidstvo nebo jedinec dosáhnout silou svého přesvědčení a neúnavného snažení. Často upozorňuje na lidskou energii (aura, léčení pomocí energie, získávání energie).Boj se lvem (s ohněm). Klíčová hesla: energie, odvaha, něha, […] Čtěte více »

Kolo štěstí X.

Z bludného kruhu vykročíme vstoupením do jeho středu. Kolo štěstí reprezentuje věčnou proměnlivost života a vyjadřuje rčení: Jednou jsi dole, jindy nahoře. Může také značit bludný kruh, do kterého jsme se uzavřeli, a pak připomíná nutnost vykročit z bludného kruhu a upozorňuje na chyby, jež neustále opakujeme. Při výkladu partnerských vztahů často upozorňuje na fakt, […] Čtěte více »

Starší příspěvky