Výklad karet, astrologie, kurzy Tarotu

Co byste o výkladu karet Tarot měli vědět

Kdo chce pouze vědět, jestli a kdy bude konečně mít štěstí (rodina, děti, dům), jestli něco dopadne dobře nebo skončí něco nepříjemného, aniž by se přitom zajímal o hlubší důvody, bude možná zklamaný i skutečně seriózní a kompletní radou, protože zde nenajde žádné jednoduché odpovědi. Karty nás stejně jako jiné věštecké metody informují o zkušenostech, které na nás čekají. V tomto ohledu je jejich výpověď velmi spolehlivá. Ale jak člověk reaguje na tyto zkušenosti a jaké z nich vyplynou výsledky, to se nedá s jistotou předpovědět.

Tarotové karty neumí odpovídat „ano“ nebo „ne“

Karty mohou zobrazit nějaké téma symbolicky, ale neprozradí nám žádná místa, čísla, data, hodiny a podobné údaje. Hlavně však nemohou odpovídat „ano“ nebo „ne“. Kdo hledá takovou radu, ten by si měl raději hodit mincí.

V každém případě by se mělo vycházet z toho, že žádný výklad karet není závazný, nýbrž naznačuje jakýsi směr, kterým se bude vývoj ubírat, když se člověk bude chovat tak jako dosud.

Tarotové karty nabízejí možnosti. Rozhodnutí je však na Vás.

Tarotové karty mohou pomoci v rozhodovacím procesu, protože naznačí důsledky, ale na jejich základě se pak člověk musí rozhodnout sám… v tom je kouzlo tarotových karet. Nenutí, ale nabízí možnosti. V tomto světě nelze najít žádnou absolutní pravdu, nelze ji samozřejmě hledat ani v Tarotu.

V čem spočívá smysl výkladu? Především v poznání sebe sama, a ne v předpovídání bezvýznamných událostí. Co činí Tarot tak cenným, je hluboké pochopení našeho životního úkolu a podstaty naší osobnosti, k níž nás výpověď karet vždy chce a může zavést.

A ještě k časovému úseku ve výkladu karet. Zpravidla (aby výklad byl pravdivý) karty poskytují výhled na dobu tří až šesti měsíců. Hranicí bývájeden rok. Předpovědi karet na delší časové období (více než rok) se nemusejí zakládat již na pravdivosti a mohou být scestné. Pak může docházet ke zklamání.

Please follow and like us: