Výklad karet, astrologie, kurzy Tarotu

Velká arkána a její karty

Co je to Velká arkána? Jaký má význam při výkladu karet Tarot? Jaké karty tvoří Velkou arkánu?  Hledejte odpověď na tyto i jiné otázky u profesionální kartářky.


Luna XVIII.

Luna XVIII. – astrologické znamení Ryby, Vondnář, Rak planety Luna Luna reprezentuje temnou noc duše, skryté stránky života, city a nevědomí. Deprese, černé můry, obavy, zklamání, tíživé sny. Pozor věci mohou být ve skutečnosti jiné, než se jeví. Faleš, pomluvy, zklamání, přípradně i nebezpečí. Symbolizuje noc, vlhkost, podsvětí. Ve svém pozitivním aspektu je spojena s inspirací, […] Čtěte více »

Hvězda XVII

Hvězda XVII – astrologické znamení Vodnář, Ryby – planety Merkur, Venuše Hvězda je nejpozitivnější kartou, mění i nepříznivé kombinace. Znamená obrat k lepšímu, štěstí a dobré zprávy v záležitostech, které člověka trápí signalizuje šťastný vztah a radost do budoucnosti. Může hovořit o tvůrčích a uměleckých schopnostech Přináší optimismus, šťastnou příležitost a dobrý konec. Je principem […] Čtěte více »

Věž IVI.

Věž reprezentuje vzdušné zámky, plány, vztahy a projekty mající vratký základ. Závažná změna (většinou neočekávaná), která se může zdát zprvu nepříjemná. Je však nutností, aby člověk zmoudřel. Zboření všech jistot, rozchod, rozvod, výpověď, ztráta i procitnutí z falešných představ o sobě nebo ostatních apod. Klíčová hesla: falešné iluze, bolestivá událost, rozchod, rozvod, nepřátelství, pád, bankrot, […] Čtěte více »

Ďábel XV.

Ďábel XV. – astrologické znamení Kozoroh, Střelec, planety Mars Ďábel je představitelem hmoty a jejího pokušení ve všech možných projevech od peněz a úspěchu až po smyslnost a poživačnost. Pokušení, vášnivá sexualita, útok slabší povahové stránky člověka (např. braní úplatků, sklon k nečestnému jednání apod.). Manipulace, ovládání. Čábel – Lucifer (Světlonoš) znamená ale také svobodnou […] Čtěte více »

Smrt XIII.

Smrt přináší velkou změnu, je to karta vývoje. Konečné zúčtování s minulostí (rozchod, výpověď apod.). Smrt je věčný popelář, který odváží neužitečné věci a ruší neužitečné vztahy. Vše, co neplnilo svůj účel, je podrobeno její akci. Změny nebývají vždy harmonické a někdy jsou až bolestivé. Moc, bohatství, fyzická síla, krása, inteligence, to vše mizí jedním […] Čtěte více »

Viselec XII.

Viselec poukazuje na tajemství hluboko skrytá v našem nitru. Stagnace a nehybnost. Reprezentuje situace, kdy okolní vlivy jsou silnější než naše vlastní a kdy se naše aktivní snaha často setkává s neúspěchem. Dobrovolná oběť. Také vnitřní změna případně nemoc. Přináší odklon od materiálních věcí i když to tak zrovna necítíme. Klíčová hesla: stagnace, nehybnost, hloubka, […] Čtěte více »

Síla - Chtíč XI.

Síla vyjadřuje ušlechtilou vnitřní sílu a zdroj energie.Morální síla spojená s odvahou, ale také ohnivá karta spojená s extrémností. Tato karta představuje to, čeho může lidstvo nebo jedinec dosáhnout silou svého přesvědčení a neúnavného snažení. Často upozorňuje na lidskou energii (aura, léčení pomocí energie, získávání energie).Boj se lvem (s ohněm). Klíčová hesla: energie, odvaha, něha, […] Čtěte více »

Kolo štěstí X.

Z bludného kruhu vykročíme vstoupením do jeho středu. Kolo štěstí reprezentuje věčnou proměnlivost života a vyjadřuje rčení: Jednou jsi dole, jindy nahoře. Může také značit bludný kruh, do kterého jsme se uzavřeli, a pak připomíná nutnost vykročit z bludného kruhu a upozorňuje na chyby, jež neustále opakujeme. Při výkladu partnerských vztahů často upozorňuje na fakt, […] Čtěte více »

Poustevník IX.

Poustevník indikuje osamění nebo někoho, kdo si jde svou cestou bez velkého ohledu na okolí. Jeho znalost a moudrost však mohou být nepraktické. Může být i přílišným intelektuálem či samotářem odtrženým od života. Jeho hlavní vlastnosti jsou opatrnost, vnitřní síla, mravnost a moudrost. Poustevník je přísný, ale většinou jenom sám na sebe. Klíčová hesla: hledání, […] Čtěte více »

Spravedlnost VIII.

Spravedlnost je kartou rovnováhy, řádu,poctivosti, ale i slibu a hrozby. Koordinuje a rozmotává chaos. Vyjadřuje myšlenku, že každý dostane to, co si zaslouží. Dohlíží na zákony, které nepodléhají ani výjimkám, ani úplatkům. Klíčová hesla: rovnováha, spravedlnost, zákon, vystřízlivění, právní jednání, daně, přísnost, rozvod, soudní jednání s úřady a právníky. Nabádá k poctivosti a čestnosti. Krátce: […] Čtěte více »

Starší příspěvky